Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Це має знати кожен. Три типи болю, які не можна ігнорувати

Це має знати кожен. Три типи болю, які не можна ігнорувати


Це має знати кожен. Три типи болю, які не можна ігнорувати

Іноді людському терпінню можна тільки позаздрити, хоча в деяких випадках це просто протипоказано та загрожує не тільки здоров'ю, але часом і життю.

Які конкретно це випадки, зараз і розглянемо, коли покладатися на те, що якось воно буде, нерозумно та безглуздо.Отже, з чим потрібно негайно бігти до лікаря.

1. Гострий раптовий біль у нозі

Симптом: раптово виникаючий гострий біль у нозі, коли він супроводжується набряком і почервонінням (посинінням), що важливо, тільки в одній з кінцівок.

Що це може бути: при подібних симптомах потрібно запідозрити гострий тромбоз вен нижніх кінцівок.

Це небезпечно тим, що, відірвавшись, тромб може закупорити легеневу артерію та викликати тромбо-легеневу емболію. Або, потрапивши в серце чи мозок, закупорити судину там (що чревате інсультом). У цих випадках цілком імовірний летальний результат.

Але навіть якщо справа не обернеться настільки серйозними наслідками, залишається ймовірність того, що в позбавленій нормального кровопостачання нозі виникне гангрена, і її доведеться ампутувати.

Що робити: звернутися до лікаря. Негайно! Медики повинні будуть зробити УЗД вен нижніх кінцівок і, виявивши тромб, застосувати тромболітики (речовини, що розчиняють його). Процедура називається тромболізис.


2. Дуже сильний головний біль

Симптом: пульсуючий головний біль, що виникає раптово, іноді супроводжується нудотою.

Що це може бути: іноді подібний біль може бути свідченням того, що у вас є аневризма (розширення, випинання) судини - уроджена або придбана через атеросклеротичні зміни. Це небезпечно тим, що під впливом артеріального тиску (особливо при гіпертонії) аневризма може в будь-який момент лопнути. І відбудеться крововилив у мозок. Це чревате летальним результатом! Такий біль терпіти не можна!

Що робити: звернутися до лікаря, перевіритися на томографі – чи немає у вас аневризми.


3. Біль під ложечкою

Симптом: дуже сильний біль під ложечкою, або, по-науковому, в эпігастральній області, що виникає в стані спокою або в періоди сильного психологічного або фізичного навантаження.

Що це може бути: такий біль може бути свідченням інфаркту міокарда, особливо якщо він супроводжується активним потовиділенням, запамороченням, страхом смерті (останній симптом дуже показовий!). Часто віддає у руку, щелепу, спину.

Справа в тому, що серце лежить на діафрагмі. А під цією діафрагмою розташований шлунок, так що болі дійсно легко сплутати. Але сполучення цих симптомів повинно вас насторожити! Особливо часто так проявляються інфаркти міокарда у жінок.

Відбувається наступне: атеросклеротична бляшка в судині надривається, і жировий вміст її оголюється. Виникає тромб. Судина закупорюється, виникає некроз серцевого м'яза. Це і є інфаркт.

Що робити: у першу чергу прийняти ліки для розширення судин - нітрогліцерин. Можна в таблетках, але у світі більш популярна форма в спреї - два пшики.

Звернутися до лікаря - при підозрі на інфаркт вам призначать серцевий аспірин - він не дає утворюватися тромбам.

Зверніть увагу: якщо біль триває більше 20 хвилин, ви повинні терміново опинитися в прийомному відділенні лікарні, інакше це може скінчитися погано!

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: