Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Якщо «підстрибнув» тиск. Що треба робити, щоби не нашкодити собі

Якщо «підстрибнув» тиск. Що треба робити, щоби не нашкодити собі


Якщо «підстрибнув» тиск. Що треба робити, щоби не нашкодити собі

Різко підвищився тиск, розболілася голова, тьмяніє в очах – ситуація, знайома багатьом. Як при цьому діяти, щоби ще більше не нашкодити собі.

– Раптове різке підвищення артеріального тиску, тобто гіпертонічний криз, має багато причин, – стверджують лікарі. – Це стрес, метеоумови, недосипання чи самолікування артеріальної гіпертонії без консультації лікаря, недотримання його приписів чи самовільна відміна препарату від підвищеного тиску. Адже деякі з таких ліків після припинення їхнього прийому можуть спровокувати підвищення тиску.Для гіпертонічного кризу характерний раптовий початок – різко болить голова, червоніє обличчя, можлива нудота, тиск за грудниною, задишка й навіть судоми.

Якщо це сталося, негайно викликайте швидку допомогу. У жодному разі не приймайте завищені дози ліків. Таке самолікування може бути небезпечним для життя.


- дотримуйтеся рекомендацій лікаря, й не лише стосовно прийому препаратів, а й щодо харчування, способу життя тощо;

- важливо не тільки досягти нормальних показників тиску, а й утримувати їх, тому cлід приймати ліки постійно, а не лише тоді, коли «припече» (це найпоширеніша помилка);

- про будь-які побічні ефекти треба негайно повідомляти лікарю;

- продовжуйте вимірювати артеріальний тиск, коли приймаєте ліки, навіть коли почуваєтеся добре;

- не можна знижувати тиск дуже швидко – набагато безпечніше це робити в 2-3 етапи протягом кількох місяців;

- відчувши поліпшення, не слід припиняти прийом препаратів, бо існує небезпека виникнення «синдрому відміни». Не зменшуйте самостійно дози ліків, особливо з групи бета-блокаторів: це загрожує серцевою катастрофою;

- пам’ятайте, що сучасні методи лікування гіпертонії передбачають поєднання кількох лікарських засобів чи вживання так званих комплексних препаратів – це ефективніше і дає змогу зменшувати дози ліків;

- скористайтеся державним проектом щодо відшкодування вартості ліків від артеріальної гіпертензії в Україні – за рецептом лікаря в аптеці ви зможете отримати препарати зі знижкою до 90%;

- контролюйте емоції, бо стрес – одна з основних причин розвитку гіпертонії; стан постійної тривоги підвищує ризик розвитку серцево-судинних ускладнень на 45%, депресії – вдвічі.

Щоб не допустити різкого підвищення тиску, слід постійно стежити за своїм здоров’ям. Особливо це стосується людей, які схильні до гіпертонії. У групі ризику пацієнти, у яких родичи (особливо по материнській лінії) хворіли на артеріальну гіпертензію. Також – «любителі» алкоголю, тютюну й пересоленої їжі; люди, які перебувають у стані хронічного стресу чи постійно недосипають, хворі на ожиріння.

Важливо

Вимірюючи тиск удома, дотримуйтесь таких порад:

1. Доцільніше вимірювати тиск натще вранці й увечері.

2. Манжетку накладайте на руку, а не поверх одягу. Розташуйте її на два пальці вище ліктьового згину.

3. Не вимірюйте тиск після хвилювання, переохолодження, вживання кави, чаю, алкоголю, заняття спортом чи фізичної роботи (має минути щонайменше півгодини).

4. Під час вимірювання також не розмовляйте, не дивіться телевізор тощо.

5. Оскільки тиск змінюється протягом дня, важливо вимірювати його щоразу в один і той же час.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: