Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Поразка периферичних нервів. Що треба знати про полінейропатію

Поразка периферичних нервів. Що треба знати про полінейропатію


Поразка периферичних нервів. Що треба знати про полінейропатію

"Підгинаються ноги, з'явилися болі у м'язах, тремтіння в колінах. До чого б це? Я ж ще зовсім не старий, нема ще навіть 50 років", – відповіддю на ці запитання може бути полінейропатія.

Полінейропатія - дифузне множинне ураження периферичних нервів. У перекладі з грецького назва цієї хвороби переводиться як "хвороба багатьох нервів", що точно відбиває суть захворювання.Що призводить до розвитку полінейропатій?

Розглянемо декілька головних причин, які призводять до їх розвитку. Найчастіша причина - це цукровий діабет. Третина полінейропатій обумовлена цією недугою. При цукровому діабеті порушується кровопостачання периферичних нервів, страждають їх мієлинові оболонки, що призводить до порушення проведення імпульсу по цих нервах і до розвитку полінейропатій.

На другому місці за частотою - токсичні полінейропатії, які розвиваються внаслідок дії на організм токсичних речовин. Це токсичні речовини виробничого характеру, а також алкоголь. Крім того, до токсичних полінейропатій відносять полінейропатії, що розвинулися внаслідок інтоксикації на тлі інфекційних захворювань, зокрема при герпесі, дифтерії, ВІЛ. Токсичні полінейпропатії становлять до 25% усіх полінейропатій.

До розвитку полінейропатій призводить також дефіцит вітамінів групи В, спадкові захворювання нервової системи, аутоіммунні та ендокринні захворювання, наприклад, патологія щитоподібної залози, хвороби сполучної тканини.

Також до розвитку полінейропатій може привести вживання деяких лікарських препаратів. Такі прояви часті при вживанні цитостатиків, кордарона і багатьох інших препаратів.

Полінейропатії можуть розвиватися у здорових вагітних жінок. Причиною в даному випадку є неадекватна імунна реакція на плід, дефіцит вітамінів групи В.

Які клінічні прояви полінейропатій?

Біль пекучого характеру, який з'являється в кінчиках пальців, поширюючись надалі на всю кінцівку.

Зниження або повна втрата чутливості у кінцівках.

Відчуття оніміння, почуття "повзання мурашок", свербіж.

Слабкість м'язів кінцівок у симетричних групах м'язів.

Сіпання м'язів, тремтіння кінцівок.

Гіпотрофія м'язів.

Підвищена пітливість.

Серцебиття, задишка, запаморочення.

Усі ці прояви порушують працездатність пацієнта, утрудняють самообслуговування, знижують якість життя.

Діагностика

Для правильної і своєчасної діагностики полінейропатій потрібний клінічний огляд лікаря невролога, аналіз скарг, анамнезу, проведення лабораторних та інструментальних досліджень. В Університетській клініці для діагностики цього захворювання використовуються електорнейроміографія, дослідження вегетативного тонусу шляхом вивчення викликаних шкірних симпатичних потенціалів, треморографія, широкий спектр лабораторних досліджень.

Лікування

Зазвичай застосовують комплексне лікування полінейропатій. Для цього разом з медикаментозним лікуванням широко використовується магніто-лазерна терапія, електромагнітні поля різної частоти, електростимуляція, ультразвукова терапія, електрофорез лікарських препаратів, масаж, голкорефлексотерапія.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: