Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Що треба знати про синці. Чому виникають, та як їх позбутися

Що треба знати про синці. Чому виникають, та як їх позбутися


Що треба знати про синці. Чому виникають, та як їх позбутися

Кожному знайомі темні гематоми, що з'являються на шкірі в результаті забитих місць і ушкоджень тканин. Ці утворення зазвичай називають синцями. Ми розповімо вам про те, як вони утворюються, і що варто робити, щоб синці скоріше зникли, не доставляючи ніяких незручностей людині. Так що, розтягнувшись на льодовій ковзанці або впавши з велосипеда - не засмучуйтеся, синці легко лікуються, тим більше що ці утворення в більшості випадків зовсім не є небезпечними і не мають приводів для тривоги...

Синець утворюється в той момент, коли маленькі судини ушкоджуються або розриваються під впливом удару. Шишка, що з'явилася в цьому місці, є не що інше, як кров, котра зібралася під шкірою. Пляма пурпурного кольору без набряку, коли кров поширюється у верхніх шкірних шарах, називається синцем.Чому у деяких людей синці виникають частіше, ніж у інших?

Частота появи синців зазвичай росте з віком. Вистачає несильного удару або подряпини, щоб на шкірі літньої людини з'явився синець, а у дітей вони утворюються при набагато більш сильних ушкодженнях. Це обумовлено тим, що з віком судини втрачають свою міцність, стаючи більш тендітними.

Ще одна причина приховується в уживаних медикаментах, які перешкоджають згортанню крові. До даних ліків відносять рецептурні препарати від артриту - ібупрофен (нуприл, адвіл) або напроксен (алів), а також безрецептурні - аспірин. Варфарин (кумадин) нерідко прописують пацієнтам для запобігання згортання крові, які страждають від бляшок у серці або судинах ніг. Через дані ліки синці здобувають украй важку форму.

Засоби, основою яких є кортизон, наприклад, преднізон, збільшують крихкість судин. Також від синців сильно страждають люди зі спадкоємним (гемофілія) або придбаним (цироз печінки) порушенням згортання крові, які іноді приводять до смертельно небезпечних кровотеч.

Як виглядають синці і чому вони змінюють кольори?

Синець - це кров, що вилилася з судини. Вона поступово розкладається, через що і змінюється колір синця. Червоно-сині кольори - кольори гемоглобіну, основного білка крові. А всі наступні зміни відтінку синця є варіантами розкладання гемоглобіну.

Продуктами руйнування гемоглобіну є білірубін (жовто-червоний пігмент жовчі) і білівердин (зелений жовчний пігмент). З руйнуванням гемоглобіну синець змінює свої кольори. Усе починається з червоних кольорів, що потім переходять у ліловий, вишневий і синій, поки не досягають жовто-зеленого і жовтого. Потім з зони забитого місця видаляються продукти розпаду і офарблення зникає.

Зазвичай до повного зникнення синця проходить строк 2-3 тижні.

Чому синець не пропадає, а пухлина не спадає?

Іноді буває й таке, що синець твердіє й починає рости. Можлива поява хворобливості. Як правило, це відбувається з двох причин. Перша: у м'язі або під шкірою накопичується занадто багато крові, і організм замість того, щоб її розігнати, блокує ушкоджену зону. Це явище називається гематомою, і позбутися від неї можна тільки за допомогою лікаря.

Другою, більш рідкісною причиною є відкладення кальцію в місці забитого місця. Це приводить до того, що ушкоджена зона стає твердою і чутливою. Цей стан називають відбитим очерствінням, або міозитом. Визначається за допомогою рентгена, і тут не обійтися без лікарського втручання.

Чи існують інші причини появи синців?

Деякі види синців (незвичайних кольорів або етиології) мають власні назви.

Петехія - дрібні, розміром від 1 до 3 мм, підшкірні скупчення крові, які з'являються у вигляді червоних цяток на якій-небудь частині тіла (найчастіше на ногах). Дане явище зазвичай носить множинний характер і вказує на серйозні проблеми зі здоров'ям, такі як інфекції серцевого клапана або дисфункції часток крові, відповідальних за згортання (тромбоцитів).

Синець, що утворився навколо пупка, може свідчити про внутріпорожнинну кровотечу, а за вухом - про ушкодження черепа.

І, нарешті, численні тверді синці, що утворюються без особливих причин, можуть свідчити про аутоімунні захворювання. Кожний з цих симптомів вимагає втручання фахівців.

Як лікувати синець?

Існує пара трюків, що допомагають запобігати або мінімізувати появу синця відразу після удару. У першу чергу - це холодний компрес. Наповніть пластиковий пакет льодом, обгорніть його рушником (якщо прикласти до шкіри без нього, може відбутися обмороження), і притуліть його до зони забитого місця. Холод зменшує приплив крові до ушкодженого місця та істотно зменшує розміри синця, знімає запалення і запобігає утворенню пухлини.

За можливістю варто підняти ушкоджену ділянку вище рівня серця. Чим меншим буде тиск у зоні забитого місця, тим менше крові буде туди надходити.

Також варто уникати прийому вищезгаданих медикаментів і не починати прийом будь-яких таблеток, не проконсультувавшись із лікарем.

Крім того, кровотечу можна зменшити, надавивши на зону забитого місця.

Людям, які приймають ліки, що згущають кров, які страждають від дисфункції згортання, а також людям похилого віку, при одержанні важкої травми варто звернутися до фахівця.

Лікування синців: у випадку легких забитих місць - холод і знеболювальні препарати; піз-ніше - лікувальна фізкультура й фізіотерапевтичні процедури.

Що стосується забитих місць з ушкодженням внутрішніх органів, вони вимагають медичної допомоги і стаціонарного лікування.

- синець виникає в результаті ушкодження дрібних судин.
- важкість синця залежить від прийнятих медикаментів і віку.
- безпричинні синці цілком можуть бути наслідком серйозного захворювання.
- одиничні синці з часом змінюються.

І пару слів про профілактику синців

Коли синці з'являються занадто легко, імовірно, в організмі недостатньо вітаміну C. Він робить стінки капілярів більш міцними, знижуючи ймовірність крововиливів і розривів. З медикаментів можна порадити аскорутин, а з продуктів - ківі, цитрусові, солодкий перець та ін.

Вживайте більше цитрусових, абрикосів і моркви. У них містяться біофлавоноїди. Це підвищує ефективність впливу вітаміну C в організмі. Ще одним гарним джерелом біофлавоноїдів є екстракт з виноградного насіння.

Рекомендована доза складає 20-50 мг на день.

Схильність до появи синців може свідчити про дефіцит вітаміну K, яким багата броколі, брюссельська капуста та листяні зелені овочі.

Зрозуміло, у продажі є й готові препарати.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: