Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Чи варто вакцинуватися, якщо вже перехворіли на COVID-19? Коментар лікаря Комаровського

Чи варто вакцинуватися, якщо вже перехворіли на COVID-19? Коментар лікаря Комаровського


Чи варто вакцинуватися, якщо вже перехворіли на COVID-19? Коментар лікаря Комаровського

На сьогодні позиція медичних регуляторів усього світу приблизно однакова: рівень антитіл визначати не треба, тому що він, за великим рахунком, ні про що не говорить

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що не треба визначати рівень антитіл: хворіли — зробіть щеплення через 3−6 місяців, а якщо півроку минуло вже — точно робіть щеплення. Позиція CDC і британського медичного регулятора приблизно така ж: антитіла не визначати, робити щеплення; не рекомендується робити щеплення, якщо після одужання пройшло менше 90 днів, а якщо термін більше, то вакцинація показана.Моя думка аналогічна: якщо ви перехворіли, то не потрібно визначати рівень антитіл, просто через півроку обов’язково зробити щеплення від ковіду. А можна і через три місяці.

Теоретично є канони медичні, за якими вважається, що у тих, хто перехворіли, імунітет до хвороби вище, ніж у вакцинованих, тому вони не потребують вакцинації. Але у випадку з коронавірусною інфекцією величезна кількість людей переносить її в легкій і безсимптомній формі, а значить, у них утворюється невелика кількість антитіл. Якщо ж людина перенесла захворювання з яскраво вираженими клінічними симптомами, то у неї буде високий рівень антитіл і, швидше за все, вона повторно не захворіє.

Але на сьогодні позиція медичних регуляторів усього світу приблизно однакова: рівень антитіл визначати не треба, тому що він, за великим рахунком, ні про що не говорить — дійсно здатні протистояти інфекції не всі, а тільки ті антитіла, що нейтралізують вірус, рівень яких визначати дуже складно і дорого, цього ніхто робити не буде масово.

І знову-таки потрібно розуміти величезну комерційну складову — купа людей готові платити гроші за дослідження антитіл зі своєї кишені, тому їх весь час підштовхують до цього рішення.

Особисто я рекомендую вам, якщо ви вже перехворіли ковідом, зробити щеплення через півроку після одужання. Незалежно від рівня антитіл. Я вчинив так і всі мої співробітники теж.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: