Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Чому болять наші ноги. Коментує лікар-невропатолог

Чому болять наші ноги. Коментує лікар-невропатолог


Чому болять наші ноги. Коментує лікар-невропатолог

«Через що ж так болять наші ноги?» - таким питанням ми задаємося досить часто. А з роками майже щовечора. Щоб не псувати настрій остаточно, заспокоюємо себе: находився, мовляв, уже - не хлопчик/дівчинка. Але болі в ногах можуть виникати не тільки від утоми.

Про це добре знають фахівці. До них і звернемося за порадою. На запитання відповідає лікар-невропатолог Анатолій Миколайович Пархоменко, пише "Домовик".- Отже, у чому причина?

- Як правило, болі в ногах у людей похилого віку виникають у зв'язку з розвитком атеросклерозу артерій. Про атеросклероз артерій можуть свідчити болі в литках і судоми, які виникають при ходьбі, бігу, підйомі сходами, а також по ночах. І взимку, і влітку при даному захворюванні стопи ніг у хворих завжди холодні. На великому пальці ноги дуже погано прощупується пульс. А ось у чоловіків можуть виникати навіть проблеми з потенцією, а на пальцях ніг перестати рости волосся. Хоча останнє не завжди є інформативним.

- Куди бігти, до кого стукатися?

- За лікуванням у такому випадку варто звернутися до судинного хірурга. Необхідно обов'язково пройти УЗД, магнітно-резонансну контрастну ангіографію. Курці мають пам'ятати, що їхня пагубна пристрасть до тютюну збільшує хворобу, яка у серйозних випадках може обернутися гангреною.

- Говорять, що до болів у ногах може бути причетний і ендартериїт...

- Дуже навіть може. Ендартериїт - це запальний процес артеріальних тканин. Для нього характерний гострий біль в литці або стопі при ходьбі, що виникає після перших 50-100 кроків. Крім того, може спостерігатися й оніміння в гомілках. Якщо зробити зупинку і відпочити, симптоми проходять. Однак через деякий час знову проявляються. Лікування також проводить судинний хірург, який, саме собою, і в цьому випадку призначає комплексне обстеження: МРТ, ангіографію, УЗД судин, аналізи крові на фактори запалення. Якщо ж ви відчули раптово дуже сильний біль, то викликайте «швидку» - можлива закупорка великої артерії. Лікується ендартериїт консервативно, а також хірургічним шляхом.

- Що стосується артрозу й артриту, то отут, як говориться, сам Бог велів їм бути причиною всіх лих з ногами?..

- Авжеж. При артрозі, артриті в області суглобів при ходьбі виникає гострий біль. Крім того, суглоби починає «викручувати» і в тих випадках, коли доводиться подовгу стояти. Самі суглоби при цьому починають «клацати», навколо них можуть виникати припухлості, почервоніння. Характерно, що при зміні погоди болі підсилюються.

- А що ж лікування при цих недугах існує?..

- За допомогою в цьому випадку необхідно звернутися до ревматолога. Для підтвердження діагнозу фахівець призначить рентген суглобів, а також загальний аналіз крові. Як лікувальний метод може використовуватися артроскопія, але взагалі ж при артриті лікування має бути комплексним. Отут - і медикаменти, і фізіотерапія, і дієта, і режим дня відповідний.

- Класичною причиною болів у ногах вважається тромбофлебіт, чи не так?

- Ознакою тромбофлебіту виступає постійний пульсуючий біль у литкових м'язах. При цьому можуть спостерігатися почервоніння та набряки, а в литках немов почувається печіння, вени на ногах ущільнюються, дотики до них стають хворобливими.

За допомогою знову йдемо до судинного хірурга, який і має визначити, наскільки сильно закупорені вени, оцінити ризик відриву тромбу. Для цього виконується ангіосканування, робиться аналіз крові. За результатами процедур призначається, власне, терапія. Часто лікування проводиться навіть амбулаторно.

- Остеопороз уже став бичем ХХ століття, настільки широко він пішов у народні маси, на жаль. При ньому ноги не можуть залишитися не зачепленими?

- Темпи поширення цієї недуги дійсно вражають. Аналітики пояснюють це витратами цивілізації. Втім, те, що остеопороз - хвороба, котра викликається дефіцитом кальцію в організмі відомо давно. І вона настільки ж багато років і десятиліть викликає цілий комплекс негативних переживань у багатьох хворих. На неї вказують судоми ніг і сильні болі в литках. У групі ризику - жінки старше 40 років, особливо світловолосі й блакитноокі. - Чому? - запитаєте. - Учені сперечаються, - відповім. Але ж головне, звичайно, як боротися з остеопорозом. Про це нам повідає лікар на основі денситометрії - спеціального дослідження щільності кісткової тканини. За результатами призначають спеціальні кальцієві препарати, підключається фізіотерапія та фізичні вправи, що щадять. Обов'язково потрібно призначити багату кальцієм дієту.

До остеопорозу щільно примикає й попереково-крижовий остеохондроз. Для даного захворювання характерні «стріляючі» болі в ногах, які підсилюються при різких рухах. Що характерно, відпочинок не допомагає, болі не проходять. За допомогою отут варто звертатися вже до невролога або хірурга-вертебролога (фахівця з хребта). Аналіз даних включає магнітно-резонансну томографію. За її результатами лікар вирішить: чи призначити консервативне лікування або ефективнішою буде операція. Але оперативне втручання я б рекомендував лише в крайньому випадку.

- У мого брата цукровий діабет і його турбують оніміння ніг і мурашки...

- Усе вірно, так і має бути при класичному діабеті. При цукровій хворобі в ногах виникають судоми (часто нічні), набряки, слабкість, поколювання, «мурашки» або ноги «німіють». В області гомілок відчувається нав'язлива сверблячка, виникає шелушіння, а сама шкіра стає сухою. Лікувати діабет доведеться все життя, так що на швидкий порятунок від «ножних» неприємностей не варто розраховувати. Але все-таки не можна махнути на себе рукою - лікуватися при діабеті будь-якого типу необхідно ретельно та наполегливо. Запитаєте: а смисл? Відповідь: одержите пристойну якість життя, а це дорогого варте.

- Уперше про подагру прочитав, здається, в О'генрі в новелі «Родинні душі». Там головні герої - злодій-домушник і пристойний пан з вищого світу - обидва страждали цією недугою. Пам'ятається, вони скаржилися один одному на болі в ногах...

- Подагра заважає ґрунтовно. Її ознака - гострий пульсуючий біль у великому пальці ноги. Палець при цьому стає дуже чутливим, розпухає, червоніє, «температурить».

На початковій стадії хвороби є ефективною дієта, що обмежує алкоголь, м'ясні та рибні закуски, спеції, гриби, бобові, помідори, каву, какао, шоколад. Як медикаментозне лікування ревматолог неодмінно призначає курс нестероїдних протизапальних препаратів.

Причиною болю в ногах може стати і банальна плоскостопість. При плоскостопості швидко виникає утома під час ходьби. Болять стопи і гомілки, причому до вечора біль наростає. Лікувати цю недугу даремно, але зменшити болі - легко. При плоскостопості протипоказані вузьке взуття і високі підбори. А ще ортопед пропише супінатори й спеціальні вправи. Не лінуйтеся виконувати приписання лікаря- результат буде досягнутий.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: