Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Коли застуда переходить у бронхіт. Як запобігти, та як лікувати

Коли застуда переходить у бронхіт. Як запобігти, та як лікувати


Коли застуда переходить у бронхіт. Як запобігти, та як лікувати

Всі ми знаємо, як це, захворіти на застуду. Легка застуда проходить швидко і безслідно. Але, на жаль, так буває не завжди.

Досить часто застуда переходить в бронхіт, а це вже серйозне захворювання, яке потребує спеціального лікування.З чого починається застуда?

Замерз і тому застудився, часто говоримо ми. Але з точки зору медицини переохолодження – тільки фактор, який служить поштовхом до розвитку захворювання. Безпосередньою ж причиною виникнення застуди є різні віруси (ГРВІ – групи, грипу, аденовіруси і т.д.) або бактерії ( стафілококи, пневмококи та ін.) Крім холоду до факторів, які можуть сприяти виникненню застуди можна віднести також хронічні захворювання носоглотки, куріння, зловживання алкоголем. Все це допомагає активізуватися хвороботворним організмам і виникає застуда, яка проявляється певними симптомами: нежиттю, кашлем, підвищенням температури.

Якщо в момент, коли ви «зловили» застуду, імунна система ослаблена, вона не може швидко впоратися з інфекцією. Тоді хвороботворні мікроорганізми з носоглотки розселяються далі по організму. Це може призвести до різних ускладнень. Одним з найпоширеніших ускладнень застуди є бронхіт.

Що таке бронхіт?

Якщо хвороботворні мікроорганізми потрапляють в бронхи і викликають там запальний процес, то говорять про бронхіт. При цьому захворюванні запалюється слизова оболонка стінок бронхів і починає виділятися багато слизу, який повинен видалити віруси чи бактерії з поверхні бронхів. Але велика кількість слизу заважає нам дихати, тому що закриває проходи трубок бронхів, через які повинне постійно курсувати повітря. Це призводить до появи кашлю.

Основні симптоми

Головним симптомом бронхіту є кашель. Але кашель не обов’язково свідчить про бронхіт. Він може бути проявом інших хвороб. Запідозрити, що ваша застуда перейшла в бронхіт можна, виявивши у себе такі симптоми:

Частий надсадний кашель. Кашель може бути сухий або з харкотинням мокротиння. Якщо ви кашляєте протягом декількох тижнів, є всі підстави підозрювати, що інфекція потрапила в бронхи і влаштувалася там.

Хрипи. Жорстке дихання і хрипи з’являються через закупорку бронхів слизом. Часто самостійно просто неможливо почути хриплячі звуки. Виявити їх може лікар при прослуховуванні.

Слабкість, відчуття млявості теж можуть побічно вказувати на наявність запального процесу в бронхах.

Підвищена температура тіла. Підвищення температури може бути незначним, а може досягати 38 °С і вище.

Але ставити собі діагноз за вище наведеними симптомами важко. Така самодіагностика загрожує помилками. А це може бути небезпечним для здоров’я, адже подібні симптоми можуть проявлятися і при низці інших захворювань. Тому при підозрі на бронхіт варто звернутися за консультацією до лікаря.

Залишкові явища після перенесеного вірусного бронхіту іноді тривають до 2- х місяців

Лікування бронхіту

Лікування бронхіту багато в чому схоже на лікування застуди. Способи боротьби з хворобою ті ж:

тепле пиття;
сухе тепло;
полегшений режим фізичної активності;
посилена «вітамінізація»;
відмова від куріння.

На додаток до цього при бронхіті лікар може призначити вам відхаркувальні, протизапальні та жарознижуючі препарати. Якщо причина хвороби бактерії, можуть бути призначені антибіотики.

Запущений бронхіт може перейти в хронічну форму, або призвести до розвитку таких ускладнень як запалення легенів і астма. Тому хворобу треба своєчасно лікувати. А ще краще не допустити її виникнення. Треба докласти зусиль, щоб наш організм міг успішно боротися з інфекціями, що до нього потрапляють, і не «ловив» застуду і бронхіт. Для цього потрібно допомогти імунній системі нормально працювати.

Сильний імунітет проти бронхіту

Для підтримки імунної системи в нормі можна використовувати три головні «важелі здоров’я»:

Спорт. Фізична активність сприяє нормалізації багатьох процесів в організмі. За допомогою занять спортом можна спалити зайві калорії, натренувати м’язи і підвищити імунітет. Постійні заняття спортом – надійний засіб для нормалізації роботи імунної системи. Крім того регулярні фізичні навантаження допомагають «скинути негатив», тобто прибрати негативні наслідки стресів.

Харчування. Правильне харчування забезпечує організм всіма необхідними речовинами, а значить, створює всі умови для нормальної роботи імунної системи. Особливу увагу варто приділяти своєчасному надходженню в організм вітамінів і мікроелементів.

Загартовування – досить успішний спосіб «навчити» організм спокійно ставиться до переохолоджень. При загартовуванні також активується робота імунної системи, і вона починає швидко і ефективно реагувати на проникнення хвороботворних мікроорганізмів.

Навчіть свій організм оперативно реагувати на несприятливі зміни зовнішнього середовища і успішно справлятися з проникненням в організм хвороботворних інфекцій!

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: