Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Коли треба робити ПЛР і експрес-тест. Роз’яснення від МОЗ

Коли треба робити ПЛР і експрес-тест. Роз’яснення від МОЗ


Коли треба робити ПЛР і експрес-тест. Роз’яснення від МОЗ

Тестування на COVID-19 варто проходити при будь-яких симптомах ГРВІ.

Про це під час брифінгу в п'ятницю сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає "Укрінформ"."При будь-яких симптомах вірусного захворювання. Тобто це кашель, біль у горлі, температура. Це вже підстава для того, щоб зробити тест на коронавірус. Направлення на безоплатне тестування можна отримати у вашого сімейного лікаря", - сказав Кузін.

Кузін наголосив, що для встановлення діагнозу достатньо результату експрес-тестування, але йдеться вже про ті випадки, коли у пацієнта є симптоми вірусного захворювання, або COVID-19. Інакше кажучи, якщо у людини є симптоми ГРВІ, а результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно.

Водночас якщо при симптомах ГРВІ результат експрес-тесту виявився негативним, то пацієнта можуть додатково направити на ПЛР-тестування.

Кузін нагадав, що при підтвердженні COVID-19, самоізоляцію можна завершувати, якщо у пацієнта з 10 дня після появи симптомів протягом трьох днів симптоми захворювання відсутні.

Якщо пацієнт не має симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію потрібно завершувати із дотриманням тієї ж норми - якщо з 10 дня протягом трьох днів відсутні симптоми.

Також самоізоляцію можна завершити на підставі негативного результату ПЛР-тесту. Але, як наголосив Кузін, таке тестування не можна проходити раніше, ніж через 10 днів після проведення першого тесту.

Також державний санголовлікар нагадав, що для повернення на роботу не потрібно робити ПЛР-тест на визначення COVID-19, якщо всі необхідні терміни самоізоляції були дотримані.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: